Psychoterapeuci z Wrocławia

Wrocław  to miasto z  dużą liczbą psychoterapeutów. Znalezienie dobrego może być zniechęcające. Pacjenci często nie mają pojęcia, na co zwracać uwagę szukając terapeuty. Ten artykuł zawiera wskazówki, które pomogą pacjentom poruszać się w złożonym krajobrazie psychoterapii we Wrocławiu.

We Wrocławiu jest kilka uczelni, które oferują stopnie naukowe z psychiatrii, psychologii i pracy socjalnej. Te trzy stopnie są najlepiej rozpoznawane i najbardziej znane w społeczności psychoterapeutów we Wrocławiu.

Pacjenci, którzy szukają terapeuty, powinni zapytać, gdzie terapeuta otrzymał dyplom. Niestety, jest coraz więcej internetowych programów studiów, które nie wymagają nadzorowanych staży czy  nadzoru klinicznego. Podczas gdy absolwenci tych programów mają papierowe poświadczenia, nie mają niezbędnego doświadczenia klinicznego ani nadzoru, aby być psychoterapeutami.

Ważne jest również pytanie, jak długo ktoś praktykuje. Psychoterapia to sztuka i nauka. Im dłużej ktoś zajmuje się psychoterapią, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będzie dobry w swoim zawodzie.

Pacjenci są często zachęcani do poszukiwania terapeuty, z którym „dobrze się będą rozumieć i dogadywać”. Jednak nie oznacza to znalezienia kogoś, kto jest sympatyczną osobą. Większość terapeutów to mili ludzie, ale nie wszyscy terapeuci są wykwalifikowani w tym, co robią. Pacjenci powinni szukać kogoś, kogo lubią i komu ufają pod względem poziomu doświadczenia i umiejętności. Umiejętność to coś, co można łatwo określić. Nie trzeba dużo czas, żeby zobaczyć czy terapeuta rozumie Cie i Twoje problemy, z którymi się borykasz i czy ma jakiś pomysł, jak pomóc ci rozwiązać te problemy.

Terapeuci mają różne podejścia do pracy z ludźmi. Niektóre podejścia do leczenia koncentrują się głównie na zmniejszeniu objawów, np. wyeliminowanie konfliktu w związku lub zmniejszenie lęku. Ten rodzaj terapii wydaje się krótkotrwały. W tym przypadku relacja między klientem a terapeutą ma drugorzędne znaczenie dla wyeliminowania symptomów, z którymi przyszedł klient.

Inni terapeuci koncentrują się na rozwoju osobistym i zmianie. Ten rodzaj terapii wydaje się być głębszy i trwalszy. Terapeuci, którzy koncentrują się na tego typu rozwiązaniach, mają tendencję do rozwijania relacji z klientami, którzy przychodzą do nich  przez wiele lat. Psychoterapeuta Wioletta Aumer z Wrocławia stosuje tego typu podejście. Znajdziesz jej gabinet pod tym adresem:

Psychoterapeuta Dr Wioletta Aumer

aleja Hallera 3/4

53-319 Wrocław

tel. 609 822 532

 

W ciągu ostatnich dwudziestu lat psychoterapia we Wrocławiu przeszła radykalną zmianę. Ta zmiana zbiega się z proliferacją zarządzanych systemów opieki i ubezpieczeń. Obecnie znacznie większy nacisk kładzie się na krótkoterminową psychoterapię i redukcję objawów. Relacja klient-terapeuta ma drugorzędną rolę, a ci terapeuci, którzy zapewniają najgłębszą pracę i najwyższą jakość leczenia,  są najtrudniejsi do zbalezienia.

Ważne jest, aby jasno określić swoje oczekiwania co do psychoterapii i poinformować o tym swojego terapeutę. Zwykle prowadzi to do zwiększenia satysfakcji z terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *